Proč volit nerezové zábradlí na balkon

Zboží

Každá terasa, balkon a lodžie musí být především bezpečná a tím pádem zabezpečená dostatečně pevným a spolehlivým zábradlím. Zvýšenou pozornost vyžaduje hlavně tam, kde se pohybují malé děti a lidé handicapovaní, např. nevidomí. Zábradlí lze zhotovit z různých materiálů – ze slitiny hliníku, ze dřeva, ale přece jen mezi nimi vyniká svými vlastnostmi jeden typ – nerezová ocel.

balkonová zábradlí

Hlavní výhody nerezového zábradlí

Pevnost, odolnost, životnost – tato tři slova stručně vystihují celý rámec řešení zábradlí na balkon z nerezové oceli. Ocel je legovaná chromem a niklem a tyto prvky zajišťují dokonalou odolnost vůči korozi za všech okolností. Nerezové zábradlí přečká bez úhony letní vedro i silné mrazy, ledovou krustu, déšť či sněžení, a bohužel musíme dodat, jak to tak v životě chodí, přežije i nás samotné.

Řešení bez údržby – nerezová ocel nevyžaduje žádné nátěry, broušení a odstraňování starých nátěrů či zkorodovaného povrchu, není živnou půdou pro hnilobu ani pro plísně, postačí pouze utírat prach a nečistotu či zbytky námrazy. Jde v podstatě o naprosto bezúdržbové řešení, a to včetně spojovacího materiálu a ukotvení do konstrukce objektu.

ábradlí na balkoně

Snadno se tvaruje – přizpůsobivost oceli na míru podle požadavků zákazníka je samozřejmostí, základní konstrukci tvoří trubky či duté profily čtvercového průřezu se třemi typy povrchové úpravy. Vnitřní výplně se řeší již individuálně na přání klienta, a to buď opět z nerezových prutů či lanek, anebo jako kombinaci s kaleným nebo vícevrstvým bezpečnostním sklem.

Požadavky na design – kompletní řešení z nerezu se hodí pro většinu typů objektů včetně některých dřevostaveb či pasivních domů, kombinace s průhledným či mléčným sklem pak pro futuristická řešení, střešní a balkonové terasy, lodžie, výklenky, nástavby u rodinných domů i průmyslových objektů. Teoreticky je možné zhotovit výplň i z masivního dřeva, ale ta vyžaduje častou pozornost z hlediska údržby a požadavků na bezpečnost celé konstrukce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup