Half Life

Zábava

Každá z her, která uspěje má svá pokračování a stává se legendou. Jedna z kdysi nejslavnějších se jmenuje, jak uvedeno v nadpisu. Kdo ji nehrál, není hráč. A připravil se o moc.

Hra měla snad tak velký úspěch i proto, že nekladla přemrštěné nároky na hardware a software počítače. Později se dala hrát skoro na každé „plečce“.
pákový ovladač

Oč jde. Je to hra FPS, tedy First Person Shooter. Znamená to, že je celá s pohledu první osoby, tedy z pohledu hráče.

V jeho roli se stanete teoretickým fyzikem Gordonem Freemanem. Ten pracuje v Black Mesa, což je přísně tajný vojenský komplex. Jednoho dne se provádí pokus s nalezeným krystalem. Vědci a Gordon chtějí s jeho pomocí vyrobit jakýsi teleport. Jenže to všechno nakonec bouchne, a to hezky pořádně. No, a to je vlastně začátek hry. Freeman, totiž jako vy, vy jako hráč, procházíte celým komplexem, v podzemí i na zemi a hlavním úkolem pro vás je přežít. Některé věci zde jsou po havárii funkční, a tak se můžete dokonce i teleportovat jinam. Ano, i na cizí planetu.
ovladače videoher

To je skutečně jen velmi stručný obsah. Ono časem zjistíte, že jsou pro vás nebezpečné nejen mimozemské potvory, ale i armáda, a další a další tvorové a netvoři. Zbraní máte dostatek, postupně jich totiž přibývá, takže to vypadá že šanci na přežití máte. Jediná katastrofa je, že máte málo střeliva.

Hra si mne získala především tím, co jsem v žádné jiné neviděl. Totiž novými a překvapivými lokalitami, a to nejen na Zemi, ale hlavně na druhé straně Vesmíru.

Hra samotná vyhrála několik soutěží, byla zvolena hrou roku, také byla nejprodávanější, a tak proto má i další pokračování. Bohužel, ani jedno se už nikam do Vesmíru nevydává, překvapení se v podstatě nekonají, a jste většinou stále ve městě nebo okolí. Je to velké zklamání, vždyť co bránilo tvůrcům vyhnat Gordona na cizí planety a tam se mohli tvůrci hry vyřádit.

V každém případě hru jen a jen doporučuji, snad i proto, že tady někdy není důležité jen bezhlavě střílet, ale zapojit do hry i mozek. Což většině stříleček chybí.