Pět kroků ke spokojenému životu

Ajurvédou nazýváme tradiční indickou medicínu, která je založená nejen na harmonizaci těla a duše, ale také na tom, jak souzní člověk s přírodou. Ajurvéda však neléčí následky. Toto učení je jakousi prevencí, která má předcházet nemocem, jež by mohly vypuknout. Základní přirozeností lidského života a bytí je celková harmonie se vším.

Lidé přesto neustále čelí nejrůznějším negativním vlivům a energiím, jako jsou například:
· stres
· bolest
· smutek
· hněv
· žárlivost
· zloba

Těmito vlivy a energiemi je lidský organismus neustále vyváděn z rovnováhy. Ajurvéda napomáhá znovu nastolit v našem životě rovnováhu. Prvním principem, jak na to je:

Jíst v klidném a krásném prostředí

Všichni jsme v dnešní době zvyklí stále spěchat. Ale podle učení ajurvédy je spěch zabiják, který se velice negativně odráží na ukvapeném stolování. Naházíme do sebe několik soust, a opět jsme v poklusu a zase do práce. Jenomže to, co jíme a jak jíme, nás hodně ovlivňuje. Harmonii se sebou samými můžeme cítit pouze tehdy, když si na načerpání energie z jídla nachystáme čas a prostor.

Druhým principem učení je projevit úctu k jídlu

Pokrm je dar, který každý nemá. V duchu za jídlo poděkujte, klidně i sami sobě. Je třeba si uvědomit, že nejde o samozřejmost. Tradičně se vždy nabídne jídlo nejprve dětem a starším lidem. Toto darování a uskromnění se má na organismus blahodárné účinky.

Buďte při jídle střídmí

Pocit hladu není negativní a je zbytečné se zatěžovat dalšími a dalšími porcemi jídla. Nezatěžujte se zbytečně. Tělo si o pokrm samo řekne. Pokud se nadměrně přejídáte, zatěžujete nejenom tělo, ale i mysl, která je potom těžkopádná a pomalá. Je lepší si dávat menší porce i ponechávat zbytky na talíři. Překvapí vás lehkost, která se dostaví.

Mít rád své tělo

Mějte rádi své tělo takové, jaké je, dávejte mu to najevo, hýčkejte jej. Nejlepším způsobem, jak rozmazlovat své tělo jsou masáže. Klidně i sami sebe vonnými oleji.Principem je naučit se správně dýchatKaždý den věnujte pár minut sami sobě při meditaci, kdy se soustředíte jen na svůj dech. Naučte se dýchat zhluboka, potom to pro vás bude příjemné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup