Banka si vás prověří až do morku kostí

Než se rozhodnete požádat o půjčku u banky, měli byste si důkladně pročíst, za jakých podmínek je možné o půjčku žádat, co všechno musíte splňovat proto, abyste takovou půjčku získali, a především byste také měli mít jasno v tom, kolik vás ve výsledku taková půjčka bude stát peněz. Je to všechno vhodné nejen pro vaši orientaci a pro posouzení, zda vůbec takovou finanční zátěž zvládnete, jakožto i proto, abyste včas zjistili, zda jste pro banku vhodným žadatelem anebo spíše rizikovým klientem.
Ano, i když máte ze všech bankovních reklam na hypotéky, které visí snad úplně na každém rohu pocit, že půjčku v dnešní době získá naprosto každý, tak to tak být nemusí. Jde o to, že banky si své žadatele o půjčky důkladně prověřují a zabývají se všemi skutečnostmi, které by mohly splácení půjčky ovlivnit.
socha svobody na mincích
U každého žadatele o půjčku tak zjišťují jeho bonitu. Čím vyšší je bonita žadatele, tím vyšší je pravděpodobnost lepších úroků a podmínek obecně. A počítejte s tím, že pokud vyrazíte do banky žádat o půjčku, takže se bude bankovní dům zajímat opravdu o všechno. Dřív, než rozhodnou o tom, zda vám dají bankovní hypotéku či nikoli, tak budou chtít znát podrobnosti a osobní údaje jako je váš věk, povolání, zdravotní stav, rodinný stav, profese, případné finanční závazky a majetkové poměry. A to ještě zdaleka není všechno.
kapsa s kreditkami
A poté, co všechno doložíte a vysvětlíte, se může klidně stát, že žádnou hypotéku nezískáte, protože spadnete do kategorie rizikových klientů. Tím spíše, že pokud náhodou máte nějaké finanční závazky z minulosti, záznam v registru anebo nízké příjmy, tak je pravděpodobné, že vám v bance žádnou půjčku nedají. V takovém případě vám zbývá jediné, a to je obrátit se na nebankovní společnost s žádostí o nebankovní hypotéku, která se vám může, ale třeba také nemusí vyplatit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup