Modulové domy! Budoucnost českého bydlení?

Dům a zahrada

Modulový dům – je dům, který je předem kompletně zkonstruován a poté usazen na pevný betonový základ. Na českém trhu se objevuje čím dál více firem, které zajišťují prodej modulových domů. Některé se zabývají pouze jejich distribuci, u některých je možné využít i zakázkovou výrobu.

moderní bydlení

Dispozice i 5+kk o sto metrech čtverečních

Firmy nabízí obrovskou škálu různých provedení. Výhodou je, že se tyto domy dají neustále napojovat, takže pokud si pořídíte modul o dispozici 3+kk, narodí se vám potomek, nemusíte zoufat a za přijatelnou cenu jej můžete během „několika dnů“ rozšířit o dětský pokojíček.

Celoroční bydlení s nízkými náklady

Technologie těchto domů se může chlubit vysoce kvalitní tepelnou izolací. Pokud se tedy rozhodnete pro stálé a celoroční bydlení (někdy se využívají modulové domy pouze k rekreačním účelům), náklady na energie se tak rovnají klasickým moderním a zděným domům. Také životnost těchto domů nelze opomenout. Pevná ocelová konstrukce ošetřena antikorozními prostředky společně s kvalitní výplní zapuštěnou mezi SDK či OSB deskami, zajistí stabilní chod napříč několika generací. Prodejci garantují životnost těchto domů na více než sto let.

Cena

Byť je cena těchto domů různá, vždy bude výrazně levnější než klasický zděný dům. Díky nízkým nákladům na výrobu, můžete pořídit nový luxusní modul se základním vybavením ( hotová kuchyň, koupelna apod.), včetně elektroinstalace, o dispozici 3+kk, bez problémů za méně než jeden milion korun.
lustr nad stolem

Budoucnost

O pevně stavěné zděné domy klesat zájem zřejmě nebude, ale modulové domy dávají možnost bydlení i lidem, kteří například nedisponují velkými finančními prostředky, potřebují bydlet rychle, snadno a prakticky. Avšak rychlá doba, stálý nárůst populace, nedostatek prostoru, může tento nový trend posunout až do celkové změny našeho dosavadního stylu bydlení.