Práce jako maminka mně nestačí

Zábava

Nedávno se řešilo přidání peněz maminkám na rodičovské dovolené. Vznikly skupinky na sociálních sítích, elektronické i papírové petice, hádky a urážky, najednou se objevilo tolik znalců politiky, ekonomiky, ale co mně osobně dostalo nejvíc, byla hláška, teď už nevím koho, že pokud maminky chtějí více peněz, mají jít do práce.
těhule u pc
Tak vážený pane. Jsem na rodičovské dovolené s dvojčaty. Finančně to člověk zvládá, to ano, ale přepočítáváním každé koruny a to je docela stresující. Každý den plánovat, co mohu koupit, co si mohu dovolit a jestli koupím dvoje, nebo jestli si chlapci vystačí s jedním. Přemýšlím nad tím, jak ušetřit, co udělat, aby bylo lépe a tuto, rádoby dovolenou, přežít tak, abychom měli co nejkrásnější vzpomínky. A dostávám se k situaci, kterou zažívám, a jen málokdo pochopí, jak mi je.
Chci pracovat. Chtěla bych pro někoho odvádět takovou práci, že by byl hrdý a rád. Pracovat tak, že bych myšlenky vedla jiným směrem alespoň 2 hodiny denně. Tím pomoci sobě, dětem a rodině. Chci pracovat a zasloužit si plat, který mohu použít na děti, nebo na vylepšení rodinné situace, na prodloužený víkend nebo snad i pro sebe. Kdy naposledy jsem si bez výčitek něco koupila a měla radost, že mám něco nového? Ale tento pocit je samozřejmě to poslední co mě vede k tomu, že hledám vhodnou práci dennodenně.
Hledám na internetu přes vyhledávač. Různě skládám slova, abych našla stránku, na které jsem ještě nebyla.
–          Práce z domu.
–          Práce při mateřské.
–          Práce v administrativě, z domu.
–          Home office.
mamka s dcerkou u pc
Ale je to marné. Prodej bylinek, kosmetiky nebo doplňků stravy není úplně můj šálek kávy.
Zjistila jsem ale pár rad, jak předejít tomu, že si právě žádáte o práci, která neexistuje a akorát Vás zklame, ne-li obere o peníze.
–          Pokud se Vám práce zdá příliš dobrá na to, aby byla pravdivá, no tak podle všeho, je to tak, jak se Vám zdá.
–          Po dlouhodobém hledání, jsem zjistila, že nabídky, které Vám vlastně vůbec nic neřeknou a musíte klikat, nebo registrovat se, žádat o více informací, posílat peníze, jsou nabídky, které Vám nic nedají. Říká se jim – scam – podvod.
–          Vždy hledejte informaci o tom, jestli dostanete výplatu, nebo jestli jste placeni od provize, jestli si musíte koupit nějaké nářadí a zdali Vám nákup proplácí.
–          Pokud se Vám firma nezdá a nenašli jste o ní nic na internetu, zkuste požádat o reference.
–          Nikdy neposílejte peníze. Neměli by přece žádat peníze za to, že Vás zaměstnají.
–          Nevšímejte si nabídek typu: „Chcete si vydělat hodně peněz za málo práce?“, „chcete rychlé peníze?“, „chcete velký přivýdělek za 2 hodiny týdně?“
Nebude to jednoduché, několikrát to vzdáte, strávíte hodiny hledáním. Ale určitě nevěšte hlavu. Zkuste se zeptat okolních firem, netlačte, dejte tomu čas.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup