Domácí jsou nejlepší

Zvířata

Přestože není chov slepic složitý, pár užitečných rad je potřeba dopředu vyslechnout, aby se slepicím hned od začátku bohaté snůška vajec dařila. A pro to musí chovatel udělat vše potřebné. Protože jsou slepice živé bytosti, kromě vlastního obydlí budou potřebovat ke svému životu i dostatek potravy a láskyplnou péči. Kterou vyvažují pravidelnou odměnou ve formě vytoužených domácích vajíček. Velikost kurníku je potřeba přizpůsobit množství plánovaných slepic. Vystavět ho je možné jak ze dřeva, tak může být i zděný. Ať už j použit jakýkoliv stavební materiál, nutné je nové obydlí slepic důkladně zateplit.

Pochoutka pro slepice

Což v zimě všechny ubytované slípky ocení. Rovněž je potřeba zajistit v celém prostoru účinné větrání, zaručující neustálou cirkulaci vzduchu. Vybavení interiéru kurníku musí splňovat základní slepičí potřeby. Napříč je potřeba umístit hřádlo, na kterém spí a bedýnku, vystlanou senem, je nutné umístit v nejméně frekventované části. Tak, aby do ní mohly slepice v klidu snášet vejce. Zapomenout se nesmí ani na dvířka, které je nutné večer zavírat. Aby se ke slepicím nedostal v noci predátor a celý chov nezlikvidoval. Ideální jsou vyklápěcí, aby v případě snůšky během dne nezůstal kurník uzavřen. A slepice nesnesla vajíčko na utajeném místě zahrady. Protože pokud je objeveno až po třech slunečných dnech, už si na něm nepochutnáte. 

Miska s čerstvou vodou

Pro slepice je nutné v zahradě vymezit prostor, ve kterém budou uzavřeny. Pro jednu slepici, aby měla dostatek pohybu a mohla si obohatit jídelníček nejen o čerstvou trávu, ale i drobný hmyz, je potřeba vymezit prostor okolo dvaceti metrů čtverečních. Ideálním místem je pod korunami vzrostlých ovocných strom. Které během léta zajistí potřebný stín. A ochrání slepice před přehřátím. Ohraničit se dá buď plotem, nebo hustými keři. Nastudovat si, čím vším je potřeba slepice krmit, je více než důležité. Protože čím lepší krmení jim poskytnete, tím kvalitnější vajíčka budou snášet. Směs obilí se semínky, minerální látky na stavbu skořápek, zelené krmivo. A každý den nezapomenout na čistou pramenitou vodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup