Myslete na čtyřnožce

Zvířata

Vlastnit zvířátko není jen radost, ale také starost a zodpovědnost. Jistě nás baví nakupování hraček, pelíšků a jiných doplňků, ale musíme také myslet na to, že zvířeti je nutné poskytnout pravidelnou veterinární péči. Čtyřnožce bychom měli pravidelně očkovat, popřípadě zbavit parazitů. Pravidelné odčervení by mělo patřit ke stabilním úkonům. Pokud si myslíte, že vaše zvíře je v pořádku a napadení parazity mu nehrozí, jste na omylu. Neznamená to, že se o něho špatně staráte.
nebezpečné klíště
Zvlášť u štěňat a koťat je pravidelné odčervení nutností. Hrozí přenos parazitů z matky na potomky. Tasemnice a škrkavky patří mezi nejčastější parazity, kteří obývají trávicí trakt zvířat. Upozornit na přítomnost parazitů by nás měl změněný zdravotní stav zvířátka. Často mezi příznaky patří průjmy, hubnutí, nekvalitní srst, svědění kůže a nafouklé břicho. Pokud budete pozorovat některý z příznaků, navštivte veterinárního lékaře, který vám doporučí vhodné léky na odčervení zvířete. Důležité je, aby dávka přípravku byla dobře zvolena. Přizpůsobuje se váze psa nebo kočky. Protože mláďata jsou k napadení parazity náchylnější, odčervení se provádí častěji než dvakrát až čtyřikrát ročně. Pokud nechcete svého čtyřnohého přítele zbytečně zatěžovat odčervovacími léky, můžete exkrement zvířete dopravit do veterinární laboratoře k posouzení, zda pes či kočka parazity mají.

drbající se pes

Zvíře mohou ohrozit i vnější parazité. Roztoči a hmyz. Nejčastějším problémem jsou blechy a klíšťata. Vzácný není ani svrab a demodex. Někteří psi jsou na bleší kousnutí alergičtí. Dochází k nepříjemnému svědění kůže, která je zarudlá. Zbavit se hojně rozmnožených blech není jednoduché. Nejprve musíme zvířátku aplikovat přípravek, který ho problému s blechami zbaví. Tím jsme, ale zdaleka neskončili. Je nutné provést sanaci celého prostředí, kde se pes nebo kočka pohybovali. Doporučuje se vyprat veškeré pelíšky, důkladně vysát koberce. Důležité je vystříkat všechny tyto kontaminované plochy sprejem určeným k likvidaci parazitů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup