Kočku, nebo psa?

Zvířata

Rozsoudit, jestli je lepší chovat nezávislou kočku, nebo věrného psa, nelze. Protože chovatelé koček nemají nejmenší pochybnost, že nejlepšími přáteli jsou ony. A pro pejskaře je to úplně naopak. Vyzdvihovanou vlastností, kromě toho, že má kočka devět životů je fakt, že svým způsobem je soběstačná. Nejenže nepotřebuje venčit, ale fyzickou aktivitu si obstará i doma. Kde je navíc spokojená. Pokud tráví kočka většinu dne venku v zahradě, dokonce si umí potravu i sama ulovit. Tuto schopnost vědci připisují jejich mimořádnému soustředění a tím, že lépe vidí na krátkou vzdálenost. Tato jejich schopnost se dá přirovnat i k velkým šelmám.

Nebo psa?

Kočka denně spí okolo patnácti hodin. Ale i ve spánku je plně orientována díky dobrému sluchu i čichu. Kočičí svět zůstává dodnes záhadou. A to je jeden z důvodu, proč jsou lidé kočkami tak fascinováni. Z průzkumů vyplývá, že se jedná o nejrozšířenější domácí zvíře na světě. Nejspíš to bude tím, že nepotřebují žádný speciální výcvik a přesto mohou být i delší dobu bez dozoru. A rovněž jejich schopnost se o sebe postarat i po hygienické stránce. Protože se samy i myjí. Rády se mazlí a pro malé děti jsou pravým pokladem.

Kočku?

Ne nadarmo bývá pes označován jako nejlepší přítel člověka. Je sice němý, ale denně svým páníčkům dokazuje naprostou oddanost a lásku. Studie ukazují, že pravidelné procházky s tímto rodinným mazlíčkem zlepšují zdraví, protože dopřávají pravidelnou dávku pohybu všem členům rodiny. A jejich přítomnost v domácnosti zlepšuje i imunitu dětí. Mazlením s nimi je možné snížit nastřádaný celodenní stres. A upravit i krevní tlak. Dokonce při jeho venčení si mnohdy jejich majitelé najdou i nové přátelé. Od maminek s dětmi, které si přijdou pejska pohladit. Po seznámení s novými sousedy po přestěhování na novou adresu. Psi ke svému životu potřebují smečku a pokud se stanete jejím vůdcem, bude vás respektovat do konce života. Stanete se pro něho bohem, kterého nikdy nezradí. Majitelé psů  často svorně potvrzují, že jim pes vrátil ztracenou radost. Proto se některé rasy používají i při canisterapii. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup