Dovolená u moře?

Dovolená by měla být místo, kde bychom si měli odpočinout. Každý má odpočinek někde jinde. Pro někoho je nejlepší dovolená po České republice, někdo má radši cestování v zahraničí. Je pravda, že v zahraničí poznáváme úplně cizí kulturu a dozvíme se, jak to vypadá jinde ale i v Česku je spousty zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Na dovolenou si Češi vybírají Českou republiku i proto, protože neumí jiné jazyky a proto to je pro ně v česku snazší, že se nemusí dorozumívat jinými jazyky než někde v zahraničí.

plánování cesty

Dovolená se nám bude líbit, pokud pojedeme na nějaké místo, o kterém jsme dlouho snili. Když jsme o něm snili už od mala bude to pro nás mnohem větší zážitek a budeme se tam mnohem více těšit. Toto místo může být propojeno jak s nějakou naší vzpomínkou z dětství, tak z dospívání.

Kam chceme na dovolenou bychom si měli předem navrhnout abychom necestovali jen tak a v půli cesty jsme nezjistili, že už nemáme peníze na to dostat se zpět. To by byl asi docela obrovský problém. Na každý výlet bychom si měli tedy vzít dostatek peněz a také jídla a pití abychom pak někde nemuseli utrácet za předražené jídlo, protože jídlo, které máme předem nakoupené bude určitě levnější než nějaké nakoupené v malém obchůdku na konci světa. Když už si naplánujeme, na jaký výlet se vydáme měli bychom si také dávat pozor na to abychom nepřecenili svoje síly a potom si někde neudělali nějaký úraz z nedostatku spánku a podobně. Myslet bychom také měli na to, že ne všude je povoleno vstupovat a na některá místa je potřeba povolení, protože bez povolení bychom s tím měli jen obrovské problémy. Toto povolení občas nebývá zdarma a navíc občas jsou na něj i dlouhé čekací lhůty.
palmy a slunce

Dovolená v exotických zemích je určitě fajn ale než se na ni vydáme měli bychom zvážit, jestli se nám tam opravdu bude líbit a jestli na to máme dost energie a finančních prostředků