Technologie svícení pro budoucnost

Zboží

Žárovky mají dlouhou tradici a patří mezi nejmodernější světelné zdroje. Ovšem není žárovka jako žárovka. I když lidé stále používají klasické vláknovky, které se už nějaký ten pátek ani neprodávají, rozhodně se nejedná o žádný technologický posun. Právě naopak. V mnoha domácnostech, ale i firmách se tento druh žárovek používá převážně z nostalgie. Pokud však nechcete zbytečně vyhazovat peníze, na nostalgii zapomeňte a pořiďte si raději novější technologii ve formě LED žárovek.
žlutá žárovka
Vyplatí se
Samozřejmě, jsou o dost dražší, než kdysi stály vláknové verze, ale pořád se vyplatí do nich investovat. JednaLED žárovka může stát i dvě stovky, což není zrovna zanedbatelná cena, ale vydrží nesrovnatelně déle. A to až dvacetkrát oproti původním typů. Když si to spočítáte, tak zjistíte, že oba typy žárovek v konečném důsledku vyjdou na zhruba stejné peníze. Jakmile ale započítáte i výraznou spořivost, což je dominantní vlastnost modernějších verzí žárovek, vyjde vám diodový zdroj světla daleko levnější. Počáteční investice tak může vypadat z finančního hlediska poměrně strašidelně, ale berte to tak, že dalších patnáct let budete mít s pořizováním žárovek pokoj.
kulatá led žárovka
Více druhů světla
LED technologie umožňuje výrobu prakticky jakýchkoliv typů osvětlení. Nejenom žárovky, ale také zářivky, ruční svítilny nebo třeba reflektory. Všechny jsou dražší než klasické druhy osvětlení, ale po všech stránkách daleko kvalitnější. Samotné žárovky se pak dají pořídit v mnoha tvarových variacích z nichž mnohé mohou být po stránce designu i velice zajímavé. Díky tomu můžete tento druh osvětlení využít jak v moderně zařízených prostorách, tak třeba na chatě. A to bez obav z toho, že by snad žárovky mohly působit nepatřičně. LED žárovky jsou rozhodně budoucnost a jejich koupě se vám vyplatí. Jsou sice nákladnější, ale to je jejich první a poslední zápor. Jinak převažují jenom samé klady.