Jak si troufnout podnikat

Strach ze ztráty pravidelného měsíčního příjmu je často to jediné, co lidi stále ještě drží v zaměstnání. Pokud máte rodinu, děti, hypotéku, je přirozené, že cítíte velkou zodpovědnost za ostatní. I oni ale zajisté ocení, když jim nablízku bude šťastná, svobodná bytost, a ne psychicky vyčerpaná, vystresovaná korporátní myš. Jak dosáhnout toho, aby se vám zadařilo úspěšně novou kariéru započít a nemuseli jste se znovu nechat zaměstnat?
hacker pc

Na vše jděte postupně

Rozumné je začít krůček po krůčku. Opouštět hned zaměstnání, pokud nemáte velké finanční rezervy. Svůj nápad vyzkoušejte nejdříve v menším rozměru. Nemusíte se rovnou zabývat velkými podnikatelskými cíli, rozviňte nějaký svůj koníček v pravidelnou práci, které věnujete několik hodin týdně. Tím si osvojíte základní návyky a uvědomíte, jaká jsou úskalí podnikání, co zabere nejvíce času. Také si rovnou uvědomíte své silné a slabé stránky, při kterých situacích se dostáváte do tzv. stavu „flow“, a které vám energii berou.

Prověřujte, nakolik je o vaši službu či produkt zájem, nebojte se jej transformovat a nenabízejte příliš najednou. Často platí, že jednoduchá věc zaujme lidi více než velký, neprofesionálně působící, rozsah služeb. Nemusíte být kreativní géniové, stačí se dívat kolem sebe a vidět, co lidem schází. Je jednodušší řešit palčivé problémy, které si ostatní uvědomují nežli tvořit něco, co budete muset k ostatním protlačit přes velkou konkurenci.
sedět na penězích

Až se rozhodnete na volnou nohu definitivně odejít, nebojte se říct si o pomoc! Člověk na všechno nestačí sám a jsou věci, které jsou absolutně neproduktivní, ale přitom zaberou mnoho času. Rozhodně doporučuji využít služeb daňových poradců, od věci není si najít pomoc s administrativou. Nemusíte rovnou zaměstnávat lidi na plný úvazek, pro začátek stačí využít například služeb takzvaných virtuálních asistentek.