Klíčení semínek je zdravé a levné zároveň

Zboží

Existuje mnoho způsobů, jak obohatit svůj jídelníček tak, aby obsahoval veškeré důležité látky, které naše tělo potřebuje pro zdravý život. Nicméně existuje jen jeden maximálně snadný způsob, jak si veškeré potřebné minerály, vitamíny, enzymy a další cenné látky opatřit rychle, v té nejlépe stravitelné a čerstvé podobě, a ještě navíc za pár korun. Pokud přesně něco takového hledáte, pak neváhejte a vrhněte se na klíčení semínek – je to skvělá zábava, která vám mimo jiné přinese i nemalé potěšení z úspěchu.

klíčky

A nutno říct, že při této aktivitě je úspěch zaručen. Nemusíte se obávat dokonce ani v takovém případě, kdy jste jako zahradníci v minulosti neuspěli a vaše pokusy o pěstování zeleniny byly naprosto marné. Pěstování klíčků je ten nejsnazší a nejspolehlivější způsob pěstování zeleniny, jaký zvládne opravdu každý. Tím spíše, že k němu prakticky téměř nic nepotřebujete.

Semínka potřebují k úspěšnému vyklíčení tři věci – důležitý je především dostatek vody, dále světlo, a vhodná teplota, která celý proces výrazně urychlí. Vy sami budete ke klíčení semínek potřebovat hlavně vhodnou nádobu, ideálně speciální misku na klíčení.

miska

Tato miska je vyrobena z kvalitního a odolného plastu a navržena přesně tak, aby práce s ní byla radost. V jednom balení naleznete hned tři misky na klíčení, které je možné stohovat, což vám šetří nejen místo na okně či jinde, ale také čas při prolévání nádoby vodou, protože všechna patra je možné prolévat současně. A v každém patře můžete samozřejmě klíčit jiný druh zeleniny anebo klíčky různého stáří.

Pokud byste ovšem zamýšleli nakličovat semínka pouze v malém, bude pro vás ideální volbou speciální sklenice na klíčení, která je upravena tak, abyste v ní mohli semena snadno a rychle prolévat vodou, aniž by vám při tomto procesu odplavala do kanálu.
Každopádně, ať už si ke klíčení semínek zvolíte misku anebo sklenici, tak je jisté, že již za pár dní budete sklízet bohatou úrodu.