Nastal čas připravit bazén na zimu

Zboží

Jakmile teploty venku začnou klesat pod patnáct stupňů a o slovo se nemilosrdně přihlásí podzim, pak většinou i ti největší otužilci ukončí svou koupací sezónu. Nastává tedy čas pro rozloučení se s koupáním v bazénu v podobě jeho zazimování https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu.

luxusní bazén

Zazimování bazénu je sice o něco složitější a náročnější než pouhé vypuštění vody z nádrže do kanálu či na záhon, nicméně jednoznačně se vám vyplatí. Díky správnému zazimování bazénu totiž můžete vodu v nádrži ušetřit až do další sezóny, kdy ji znovu využijete ke koupání. Nemusíte tak do kanálu poslat vodu, o kterou jste po celé léto svědomitě pečovali s pomocí různého vybavení a přípravků bazénové chemie. Navíc vzhledem k trvale rostoucím cenám vody se vám vyplatí, když se postup zazimování bazénu naučíte co nejdříve.

Navíc, nejedná se zase o tak moc náročnou akci, jak to třeba na první pohled vypadá. I přesto však, pokud tomuto procesu nechcete věnovat žádný čas, můžete si jej případně objednat jako službu na míru u specializované firmy, která se za vás o všechno postará.

Ti, kteří se do zazimování bazénu chtějí pustit svépomocí, najdou potřebný postup krok za krokem na internetu. Jeho první část se veskrze neliší od klasické údržby bazénové vody, na jakou jste zvyklí. Abyste mohli svou nádrž s klidným srdcem uložit k zimnímu spánku, je nezbytné, aby všechny sledované parametry bazénové vody byly v té nejlepší kondici. Voda by tedy měla být prostá jakéhokoli znečištění, ať už v organické či anorganické podobě.

zazimování bazénu

Poté je potřeba snížit hladinu pod vstup do trysek a do filtrace a tyto otvory zaslepit speciálními zátkami. Veškeré bazénové příslušenství musíte omýt pitnou vodou, vyčistit a vysušit a uložit. Do vody následně nalijte speciální přípravek zazimovač, který její kvalitu na tak dlouhé období klidu stabilizuje. Proti poškození ledem je nezbytné do nádrže umístit dilatační plováky. Následně ještě upevněte krycí plachtu, a poté už postačí, když budete bazén pouze průběžně zběžně kontrolovat.