Menstruace se dá zvládnout

S menstruací se musí potýkat skoro každá žena. Je to důležitá součást našich životů, protože díky tomu jsme všichni na světě, ale také samozřejmě díky mužům, kteří zase poskytnou své spermie. Je to velmi zajímavé téma, ale je to nejdůležitější téma na světě, protože kdyby to neexistovalo, tak si tady nemůžete o žádné menstruaci nic číst, to je jasné. Jak vlastně taková menstruace funguje? Co se při ní děje a proč vůbec ženy krvácejí? Není to nic drastického a velmi úzce to souvisí právě s rozmnožováním, jako každé pohlavní ústrojí, jak muže, tak ženy.

bolest břicha

Celý měsíc, tedy většinou to je měsíc, se nazývá cyklus. Je to období, za které se vajíčko uvolní, mělo by se oplodnit a zahnízdit. Z něj by pak měl vyrůst plod, který by měla být žena schopna porodit. Pokud se však vajíčko neoplodní, musí se z těla dostat nějakým způsobem ven, nemůže tam jen tak zůstat, protože se stává neoplodněné vajíčko odpadní látkou, která už nemá v těle žádnou další funkci, a tak musí ven. Formou krve se tedy vajíčko vyplaví ven, aby mohlo vzniknout nové, které by mohlo být čistě teoreticky oplodněno. To se děje každý měsíc, a proto každý měsíc žena menstruuje a zkrátka krvácí. Je to to vajíčko, které nebylo oplodněno, a to je ten důvod, proč těhotné ženy většinou nemají menstruaci.

vložky

Největší problém však je v tom, že ženy vidí menstruaci jako něco špatného, co jim ničí život kvůli tomu, že krev, která vytéká každý měsíc musí nějak zachytávat, nemůže logicky vytékat jen tak ven. To se dělá pomocí hygienických potřeb, které jsou většinou nepříjemné, zapáchá to, a podobně, ženy s tím tedy nemají moc dobré zkušenosti. Jsou ale i hygienické potřeby, které jsou velmi šetrné jak k ženě, tak k přírodě, a to jsou menstruační kalhotky. Sežeňte menstruační kalhotky levně a zbavte se nepříjemného pocitu, který máte, když používáte například vložky nebo tampony. Bakterie se nemají kde hromadit a látku snadno vyperete. Navíc nic nikde netlačí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup