Zahrádka na niti: aerárium

Zboží

Akvárium a terárium jsou všem dobře známé pojmy. Pro všechny milovníky přírody, kterou si můžete hýčkat i ve svém bytě, je tu poměrně neobvyklý fenomén: aerárium. Aerárium si můžeme představit jako miniaturní skleníček, který umístíme kdekoliv v bytě, kam se k uchovávaným rostlinkám dostane potřebné množství světla.

Zahrada ve skle

Často mají tvar koule, ale moderní design se rychle vyvíjí, a tak mezi poslední hity patří především různé vícestěny ve skandinávském stylu. Aerária Lepaso mají rozličné designy a k jejich instalaci u nich najdete i potřebné doplňky, takže pak už stačí jen vybrat vhodnou rostlinku. Nejčastější způsob aranžmá aerária je zavěšení pomocí vlasce či drátu, obzvlášť krásně vypadá, pokud máme několik aerárií pohromadě. Pokud milujete zeleň v interiéru a obzvláště zavěšené květináče, například v makramé obalech, které umějí každý prostor oživit a zajímavě rozčlenit, tak budete nadšeni i z aerárií. Čiré sklo platí za univerzální prvek k jakémukoliv stylu, ve kterém je zařízen váš byt. Zároveň je aerárium velice vhodné i pro pěstitele-začátečníky, kteří dosud měli s běžnými pokojovými rostlinami smůlu a žádnou nenechali dlouho přežít. Pěstování v aeráriu vás bude bavit, protože nabízí mnoho kreativních možností, jak květiny vystavit.

Orchidej ve skle

A pro jaké rostliny je tento závěsný skleníček vhodný? Pro všechny, které mají vzdušné kořeny, jako například orchideje a bromélie, a další rostliny, které čerpají vlhkost ze vzduchu – sukulenty, kaktusy. Díky tomu, že jsou tyto zvolené rostliny nenáročné na substrát, stačí ho jen málo na dno skleněné nádobky a zbytek prostoru vyplní rostlinka. Vzhledem k tomu, že voda čerpaná ze vzduchu je pro tyto rostliny gró, další zálivka je jen velmi mírná. Obecně se doporučuje v létě zalévat jednou týdně, v zimě jednou za dva. V aeráriu najdete malý otvor, kterým dovnitř vpravíte malé množství vody – více než pár lžiček by se stejně nevešlo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup