Víme, čím potěšit novopečenou maminku

Zboží

Vaše příbuzná či dobrá kamarádka právě povila svého potomka a vy se chystáte na první návštěvu, na seznámení s tím malým uzlíčkem. Existují určitá nepsaná pravidla, která je dobré respektovat kvůli miminku i mamince.

mimino

  1. Gratulace a dárek

Nikdy byste neměli zapomenout čerstvým rodičům pogratulovat a přinést alespoň drobný dárek pro novopečenou maminku a miminko. Stačí, když rodičce přinesete třeba kvalitní čokoládu na doplnění vydané energie a pro miminko nějaký kousek oblečení nebo hračku. Klidně se maminky zeptejte, co by se jí do výbavičky pro miminko ještě hodilo. Pokud ji chcete překvapit, volte něco hezkého a zároveň praktického.

  1. Nechoďte bez ohlášení

Ať už se chystáte na návštěvu do porodnice nebo k mamince domů, měli byste se s maminkou nejprve na návštěvě domluvit. Nevíte, jak se po porodu cítí, jestli není příliš unavená, nemá nějaké komplikace a ani nevíte, která doba je pro návštěvu nejpříhodnější.

  1. Přineste něco dobrého a nezapomeňte včas odejít

Je pochopitelné, že čerstvá maminka nemá příliš času a sil chystat pohoštění pro návštěvy. Proto se předem domluvte, že přinesete například chlebíčky nebo zákusky vy. Pokud uvidíte, že je miminko během návštěvy plačtivé a maminka nervózní a unavená, rozlučte se a odejděte. V žádném případě nechoďte na návštěvu, necítíte-li se zdravotně úplně fit. Přece nechcete ohrozit ani maminku a malé miminko!

  1. Zeptejte se maminky, zda si můžete dítě pochovat a pomazlit

Je nevhodné, abyste se miminka dotýkali dřív, než se zeptáte maminky, zda jí to nevadí a dřív, než si v koupelně řádně umyjete ruce. Během cesty za nimi jste zajisté přišli do styku s celou řadou bakterií a jim podobným.

porod

  1. Nabídněte mamince pomoc

Každá žena, která již nějaké dítě na svět přivedla, ví, jak je milé, nabídne-li Vám někdo po porodu pomocnou ruku. Zeptejte se maminky, zda nepotřebuje pomoc s něčím v domácnosti, nebo jestli nechce, abyste vzali kočárek a jeli s miminkem na procházku. Maminka by si mohla mezitím dopřát například klidný pobyt v koupelně nebo jen prostý spánek, který se maminkám tolik nedostává.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup