Co je na skříních na míru tak zajímavého

Zboží

Když navštívíte skanzen lidové architektury, třeba ten v Babiččině údolí nedaleko České Skalice, jistě vám neunikne pozornosti skromné vybavení venkovských stavení a chalup. Jeden stůl, několik pevných dřevěných židlí, topná pec, truhla na oděvy a obuv, postel se slaměnými matracemi a jedna jediná šatní skříň. Její výška zpravidla nepřesáhne půl druhého metru, má dvě otevírací křídla a u zámožnějších rodů je bohatě zdobená ornamenty.

venkovská kuchyně

Do takové skříně se však vešlo jen pár kusů oblečení – lidé toho také v té době moc neměli, zároveň se tak často nepřevlékali jako my a za nejcennější oděv považovali sváteční kroj. Kdyby však tehdy měli k dispozici systémy s posuvnými dveřmi, které pokryjí celou délku místnosti od země až po strop, jistě by se něco našlo, čím by se tento prostor zaplnil.

Co je na vestavěných skříních na míru tak výjimečného

Co by naši předkové ocenili na skříni na míru? Spoustu vlastností:

Úložný prostor – asi nejvíc by je překvapil prostor, který ve své staré almaře nemohli mít ani omylem. Podstatná je právě ta nevyužitá oblast nad skříní směrem ke stropu – u dvoumetrových dřevotřískových výrobků, které jsou dnes běžně na trhu, máte stále zhruba půl metru „hluchého místa“, které svádí leda tak zaplnit jej dekorací v podobě vázy nebo plastiky. Výhodou skříní na míru je také možnost nechat je instalovat mimo obytný prostor, třeba na chodbě či pod schodištěm, a tím výrazně zvětšit plochu ložnice nebo jiného pokoje.

ložnice s postelí a skříní

Praktičnost – jedna z prvních věcí, co by každého z nás upoutala na první pohled, je posuvný systém dveří. Ten je doslova k nezaplacení. Máte kolem sebe dostatek místa, dveřní křídla vám nepřekáží při oblékání a hlavně není nutné neustále dotahovat šrouby v pantech. Rozviklaná dvířka jsou bohužel průvodním jevem těchto výrobků poměrně často.

Více světla – ačkoli zabere skříň (obvykle) celou stěnu, neukrojí z ní příliš světla, tedy za předpokladu, že bude mít patřičný světlý odstín. Zapomeňte raději na experimenty s tmavými dekory a dejte přednost čistě bílé nebo velmi jemné krémové, anebo světlounkým nádechům barev, které dobře ladí s okolím.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup