Jak si vybudovat disciplínu v rámci zdravého životního stylu

V současné době se ocitáme v situaci, kdy je opravdu nutné, abychom měli silný imunitní systém. Imunitu máme jen jednu a neměla by se rozhodně podceňovat. Je to něco, co si s nikým nemůžeme vyměnit. Nemůžeme nikomu přidat trochu naší imunity. Ani na úkor nás samých. Zkrátka to nejde. Imunitu si však můžeme vybudovat. Není to určitě běh na krátkou trať, ale čím dříve začneme, tím lépe.

tee-4515818_960_720

Jedna z nejdůležitějších věcí při budování imunity je disciplína. Máme pro vás typy, jak s imunitou pohnout, ale bez vaší vůle to zkrátka nepůjde. Vše však do sebe hezky zapadá a jde ruku v ruce. Představíme vám ideální den, který byste měli opakovat co nejvíce krát v měsíci, aby se imunita posilovala.

Ihned po probuzení byste měli vypít sklenici vody. Může to být vlažná nebo horká voda. Sklenice ihned po ránu vám pomůže nastartovat metabolismus a rozpohybuje nejen orgány trávícího traktu, ale také nervové soustavy.

Dále si zalijte hrneček mletého lněného semínka horkou vodou a vypijte. Lněná semínka https://www.nakliceno.cz/lnena-seminka/ vám pomůžou vytvořit správnou obranyschopnost tlustého I tenkého střeva a připraví je na denní přísun potravy.

linseed-3663021_960_720

Studená sprcha ihned z rána vám pomáhá nejen zvyšovat imunitu, ale právě budovat disciplínu. Pokud ihned z rána překonáte sebe sama a odvážně se studené vodě postavíte, velmi pravděpodobně pro vás přes den nebude problém zvládat další překážky. Jestliže ráno překonáte tento strach, pak si přes den již neřeknete “tohle udělám později nebo zítra”. Zkrátka budete mít vice síly a odvahy věci dělat ihned.

Pak už vám stačí přidat 2-3 pohybové aktivity týdně (může být klidně procházka) a začlenit ovoce a zeleninu do vašeho denního příjmu. Pokud je to možné, navštěvujte saunu, která prokazatelně zvyšuje rezistenci vůči virovým i infekčním onemocněním. Snažte se jíst vyváženě a vyvarovat se smaženým a tučným jídlům. Pamatujte, že byste neměli pít příliš alkoholických nápojů a udělat si čas na relaxaci či alespoň občas meditujte. Vyvarovat stresu se zkrátka nelze v dnešní době, nebudeme vám tedy radit nesmysly. Ale opravdu myslete na to, že v dnešní době přežijí jen silní jedinci. Ehm, tedy jedinci se silnou imunitou.