Nejlepší levá křídla všech dob

Sport

RYAN GIGGS
Velšský čaroděj, jak se Giggsovi přezdívalo, byl levý záložník, který celou svou kariéru strávil v Manchesteru United. Zajímavé je, že jako malý klub působil v akademii Manchesteru City. Do prvního týmu Giggs nakouknul, když mu bylo 17 let a v podstatě jej už nikdy neopustil. S Red Devils Giggs získal 34 trofejí a je tak jedním ze symbolů Fergusovovy éry. V dresu United odehrál téměř 700 utkání a drží rekord Premier League v počtu asistencí. Chvíli byl i jeho manažerem. Nyní působí u reprezentce Walesu.
CR7 fotbal
PAVEL NEDVĚD
Pokud by se konala anketa pro nejlepšího českého hráče všech dob, Pavel Nedvěd by se umístil velice vysoko. Pavel Nedvěd s velkým fotbalem začínal v Dukle Praha, odkud záhy přestoupil do Sparty. Po úspěšném EURU 1996 si na šikovného záložníka ukázalo Lazio Řím. Toto angažmá bylo úspěšné a Nedvěd s Laziem získal titul i pohár UEFA. Klub však přerostl a za téměř 40 milionů euro přestoupil do Juventusu, což z něj dělá nejdražšího českého hráče. Angažmá v Juventusu Nedvěda katapultovalo mezi nejlepší evropské hráče a korunu tomu nasadil v roce 2003, když vyhrál Zlatý míč a nechal za sebou na stupních vítězů Henryho a Maldiniho. V Juventusu zůstal do konce kariéry (i přes pád do druhé ligy). Dnes působí ve vedení klubu.
RONALDINHO
Asi žádný jiný fotbalista v historii nebavil diváky svými kousky tak, jako právě Ronaldinho. Během svého působení v Barceloně, tedy mezi lety 2003-2008, neběhalo po světových trávnících moc lepších fotbalistů. Do Evropy se Ronaldinho stěhoval již v roce 2001, když si jej v Gremiu vyhlédlo PSG. Ronaldinho okamžité ukazoval, jak obrovský potenciál má a tak se o dva roky později stěhoval to Katalánska. V Barceloně prožil nejlepší část kariéry a vyhrál s ní pět trofejí včetně Ligy mistrů. Díky trochu slabší tréninkové morálce a vycházející hvězdě Lionela Messiho však začínal být odstavován na druhou kolej a přestoupil do AC Milán. Tam vydržel tři roky a odešel z Evropy. Jeho kariéra se výkonům z Barcelony již nikdy nepřiblížila. Úspěšný byl i na reprezentační úrovni. V roce 2002 získal s Brazílií trofej pro mistra světa a do paměti fanoušků se zapsal svým gólem z přímého volného kopu proti Anglii.
Cristiano Ronaldo
CRISTIANO RONALDO
Je vůbec reálné vynechat Cristiana Ronalda z jakékoliv ankety o nejlepšího hráče? Ronaldo s Messim jsou v poslení dekádě absolutními vládci světového fotbalu. Jejich hegemonie nemá v naší historii obdoby. Ronaldo vyhrál během kariéry 26 klubových trofejí, ME s Portugalskem, pětrkát Zlatý míč a desítky dalších individuálních ocenění. Výčet jeho rekordů by byl dlouhý asi jako tento článek. Navíc Ronaldovi je 34 let a pořád předvádí neskutečné výkony. Pokud se jednou bude přehodnocovat názor, že Pelé je nejlepší fotbalista všech dob, Ronaldo bude žhavý kandidát na tento post


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup