Důchodci mají utrum

Ekonomika

To bylo siláckých řečí o tom, jak si naše ekonomika skvěle vede! To bylo řečiček o tom, jak si musí obyčejní lidé finančně polepšit, aby z toho příznivého vývoje ekonomiky něco měli! A to bylo řečí o tom, jak jsou důchodci uráženi nedostatečnou, ne-li přímo směšnou valorizací, a jak se jim musí přidávat víc! Víc, než ukládá platný zákon.
Takových bulíků nám navěšeli na nos, když nám vyprávěli o tom, jak chtějí místo hrozby deflace dosáhnout údajné zdravé inflace! A natisknuli a lidem populisticky rozdali ničím nekryté peníze. Což tenkrát nebylo vidět, ale dneska už to vidět je.
kreditní karta
Dneska už je všechno jinak. Ty, kdo byli tenkrát u válu, nahradili jiní. Trochu realističtěji uvažující. A ti zjevně chtějí tehdejší ekonomické šílenství ukončit. A proto už se třeba mluví a píše o tom, že už se důchodcům nebude přidávat víc, než se jim podle zákona přidávat musí. Protože na to zkrátka nejsou peníze. Důchodový systém je neudržitelný, tedy jinými slovy spěje ke krachu.
A co to znamená? Jenom to, že se bude důchodcům přidávat jen zákonem daná suma. Tolik, kolik bylo podle nedávných vládních politiků málo, vlastně urážlivě málo.
Což by nemuselo být samo o sobě zlé. Ale právě kvůli předchozím populistům to zlé je.
Předchozí vláda prostě rozdala spoustu peněz, jen aby se zalíbila lidem. A zkraje to fungovalo. Lidé měli víc peněz, ale ceny ještě stagnovaly, a tak se mnozí měli líp. Ale pak se rozjela vyšší inflace, než ta propagovaná zdravá, a peníze začaly ztrácet svoji hodnotu.
balíčky dolarů
A i teď ještě ceny rostou a určitě i dál porostou. Bude čím dál tím dráž. Úspory budou ztrácet hodnotu a příjmy lidí? Politici si určitě včas přidají, někdo si snad udrží životní standard. Ale důchodci ostrouhají. Ceny všeho, zvláště potravin a jiných nezbytností, rostou, a důchody se skoro nepohnou. Ale co je komu z politiků do důchodců? Ti jsou přece užiteční jen populistům před volbami. A sotva si vzpomenou a dojde jim, že budou teď chudnout jen kvůli těm, kdo jim dřív přidávali.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup