Když jsou problémy

Ekonomika


Už ani nespočítáme, pokolikáté jsme se ocitli coby stát v problémech. A ať je to vliv koronavirové pandemie nebo cokoliv jiného, důsledky jsou pro obyčejné lidi vždycky tytéž. Jejich (totiž vlastně naše) úspory v penězích zkrátka ztrácejí svoji reálnou hodnotu a lze si toho za ně kupovat míň a míň. Což poškozuje především střadatele, ale i ty, kdo si takové peníze vydělávají a kdo sice mají pořád stejnou sumu, jenže dostačující ke koupi stále menšího množství zboží či služeb.

zlaté placky

Ti, kdo si šetří, by logicky dali nevím, co za to, kdyby se s tím dalo něco udělat. Kdyby se dalo zařídit, aby právě jejich úspory svoji hodnotu neztrácely. A věřte tomu, že takový způsob ochrany majetku existuje. A sice investování do zlata.
Ti, kdo chtějí mít své jisté, prostě sázejí na tento drahý kov. Nakupují ho, když je to pro ně výhodné, a posléze ho zase prodávají, když potřebují peníze. A při tom dostávají tím více finančních prostředků, čím více je měna znehodnocená. A tím mají zaručeno, že vždy budou mít stejnou kupní sílu.
A věřte mi, že takové obchodování se zlatem není jenom doménou nějakých multimilionářů. Výkup zlata či naopak jeho prodej se dotýká i docela obyčejných lidí, jaké potkáváme všude kolem sebe dnes a denně. Švýcarské zlaté cihličky si u našich obchodníků totiž může pořizovat každý, kdo si usmyslí tak učinit, a to navíc výhodně, protože se z takových transakcí ani neplatí DPH.

zlato na sametovém podkladu

Proč švýcarské cihličky? Jednoduše proto, že u nás se tyto nezhotovují. A proč právě zlato? Protože to má důvěru, jež nebyla zpochybněna po celá dlouhá staletí. A proč zrovna dnes? Protože dnes hodnota zlata na rozdíl od peněz roste. A to se zkrátka musí využít. Dokud mají naše peníze ještě nějakou hodnotu, kterou sice dnes mají, ale zítra už ji mít nemusí. A nejspíše ani mít nebudou. Protože konec problémů, jež naši měnu negativně ovlivňují, je stále v nedohlednu.