Zdravá pochoutka v podobě máku


Mák setý velice pozitivně působí na naše zdraví. Mák byl a je už po staletí využíván jako vynikající zdroj energie. A nejenom to, byl a je stále používán k přípravě nejrůznějších léčebných a posilujících přípravků.
makové pole
 Známé a léčebně využívané účinky máku jsou například:
ü  je významným zdrojem síly a energie
ü  působí jako prevence osteoporózy
ü  posiluje paměť
ü  působí jako prevence zubních kazů
ü  odstraňuje stres a klidní nervovou soustavu
ü  působí proti bolesti hlavy
ü  uvolňuje křeče ve svalech
ü  napomáhá klidnému spánku
ü  podporuje léčbu respiračních onemocnění
ü  přispívá k silným kostem
ü  posiluje a vyživuje vlasy a nehty
ü  olej z máku se užívá k léčbě ekzémů, zánětů pokožky a také lupénky
ü  zjemňuje pokožku

Makový olej

Makový olej je vynikající prostředek z máku setého. Olej se získává lisováním makových semen za studena. Makový olej můžeme používat v běžné kuchyni. Olej se přidává jak do ovocných, tak i zeleninových salátů. Můžeme jej přidat do všech mléčných produktů, jako tvaroh, jogurt, koktejl a kaše. Olej z máku se uplatní i při přípravě pomazánek, omáček, koláčů, zákusků, dortů a podobně.

·         Makový olej je vhodný k užívání i zvenčí. Například je vynikajícím prostředkem pro lámající se a roztřepené nehty, nebo suchou a loupající se pokožku v okolí nehtů.  Makový olej totiž obsahuje množství užitečných tuků a vitamin E, které nehty a kůžičku skvěle posílí. Vaše nehty a pokožka budou krásně vyživené.
suché makovice
·         Mimo to je makový olej skvělým prostředkem na roztřepené konečky vlasů. Použití je jednoduché, pouze vmasírujeme makový olej do vysušených a umytých konečků vlasů, pročešeme a necháme působit. Vlasy potom již neomýváme.  Makový olej dodá poškozeným vlasům vysoké množství užitečných tuků, vitamin E a také kyseliny. Vlasy budou po makovém oleji opět zdravé a zářivé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup