Kuchyně jako nová!

Dům a zahrada

V kuchyni trávíme všichni poměrně dost času. Tuto skutečnost si často ani neuvědomujeme. Její vzhled si tedy zaslouží naši pozornost, měla by vypadat k světu! Dobrých nápadů, jak kuchyně vylepšit, těch není nikdy dost https://www.skvelydomov.cz/kuchyne/. Asi nejvíce v kuchyni „vyčnívá“ kuchyňská linka. Je prostě takovou její centrální pracovní částí. Není už na čase tu naši vyměnit za novou? Ještě ne? Ale nějaké oživení, zmodernizování, zkrátka změnu bychom určitě uvítali! Nemusí jít hned o „rozsáhlý projekt“. Někdy stačí málo. Třeba jiná barva, nová pracovní deska nebo osvětlení. A výsledek může vypadat velice hezky. Linka je jako nová! Jak na to? Máme pár tipů.kuchyňský dřez

Vyměníme pracovní desku
Když nás taková práce baví a jsme trochu manuálně zruční, můžeme se do toho pustit i sami. Začneme odpojením veškerého vybavení, spotřebičů (hlavně bezpečně). Pak odstraníme desku starou a instalujeme novou. Nakonec všechno zařízení na linku vrátíme, zapojíme. Zní to jednoduše. Ale pozor! Musíme pracovat nejen opatrně a trpělivě, ale velice pečlivě měřit! Vše musí „sedět“. Některé chyby se napravit dají, ale u některých materiálů nejsou již dodatečné změny rozměrů možné. Například u skla, keramiky nebo kamene.

Vyměníme dřez a baterii
U tohoto vybavení také platí nutnost přesného měření. U dřezu je potřeba počítat s tím, že pokud budeme instalovat menší, než byl ten původní, bude samozřejmě nutné vyměnit i pracovní desku. Dřez také nemá být širší než skříňka pod ním. U baterie zase musíme zvolit správnou délku ramene.moderní kuchyně

Pořídíme lince „nový kabát“
Hodně linku proměníme, když ji nabarvíme novou barvou, použít můžeme také tapetu. Výběr barev i designů je v obchodech velký. Vybere si jistě každý. Milovník klasiky i „odvážnější“ inovátor. Důležité je, abychom volili pouze omyvatelné materiály. Můžeme také vybrat něco nového do prostoru nad deskou, třeba nějakou krásnou fototapetu. A pracovní místo úplně proměnit!

Instalujeme nové osvětlení
Na práci v kuchyni musíme pořádně vidět. A právě nové osvětlení může být také jedním ze způsobů, jak kuchyňskou linku vylepšit. I do starší linky lze instalovat například moderní a úsporné LED osvětlení. Vybrat můžeme „bodovky“, zářivky v lištách, světelné pásky i jiné. Variant je mnoho.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup